Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2011

Νίκησε 2-0 την Εράνη ο Πανηλειακός

Μια ακόμη φιλική νίκη σημείωσε ο Πανηλειακός, ο οποίος επικράτησε 2-0 της Εράνης Φιλιατρών το Σάββατο (8/10).
Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5’, με πλασέ του Κυριακίδη, ύστερα από κόρνερ του Λώττα. Ως το τέλος του ημιχρόνου η ομάδα του Πύργου είχε τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο δεν μπόρεσε να δημιουργήσει άλλες επικίνδυνες φάσεις. Η Εράνη περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, βγαίνοντας λίγες φορές στην επίθεση.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανηλειακός έχασε κάποιες ευκαιρίες με τους Κρυστάλλη και Κυριακίδη, αλλά το γκολ ήρθε στο 80’, όταν ο Λώττας έκανε ατομική ενέργεια, έδωσε ασίστ στον Θωνιάτη, ο οποίος με πλασέ έκανε το 2-0.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ: Μανωλόπουλος (46’ Καπετανάκης), Ταφαρλής, Μανιάτης (46’ Bατσής), Κολόκας, Ακπαρίδης, Θωνιάτης, Τομαράς, Λώττας, Κυριακίδης, Κάλφας (37’ Πλαστουργός, 46’ Νικολόπουλος), Κρυστάλλης.